Nosowska K.
Tytuł: Podstawy sterylizacji i dezynfekcji w zwalczaniu zakażeń szpitalnych
Autor: Nosowska K.
Wydawca: Wydawnictwo Czelej
Wydanie: I
Rok wydania: 1999
Liczba stron: 122
Format: B-5
Okładka: miękka
CENA: 24.00 zł
Nakład wyczerpany

OPIS POZYCJI
Podręcznik zawiera wykład podstawowej wiedzy z zakresu zakażeń szpitalnych oraz sterylizacji, dezynfekcji i higieny szpitalnej, jako elementów walki z zakażnieami. Opracowany jest jako pomoc dydaktyczna dla słuchaczy i naucycieli szkół medycznych. Może jednocześnie służyć pracownikom służby zdrowia (lekarzom, pielęgniarkom), a także administracji jako źródło informacji pomocne do wdrożenia standardów europejskich. Zasady higieny i aseptyki w praktyce szpitalnej zmieniały się wielokrotnie w miarę wzbogacania się naszej wiedzy i nowych urządzeń techniki medycznej. Po przystąpieniu Polski do Unii Europejskiej polskie szpitale muszą dostosować się do realiów światowych i europejskich. Dziś już nikt się nie zastanawia, jak oddzielić świat od nas, lecz jak sprostać jego wymaganiom.

recenzja: "Opracowanie Pani Nosowskiej jest nowoczesnie napisanym podręcznikiem zawierającym wszystkie niezbędne, teoretyczne i praktyczne wiadomości na temat szeroko pojętej higieny szpitalnej. Ma znaczne walory dydaktyczne. Treść jest bardzo aktualna i zawiera na przykład wiadomości na temat sterylizacji niskotemperaturowej wprowadzonej dopiero kilka lat temu do praktyki szpitalnej. Układ podręcznika jest bardzo przejrzysty, dzięki umiejętnemu podziałowi treści na rozdziały i podkresleniu wazności pewnych zagadnień za pomocą odpowiedniego kroju czcionki. Na podstawie tresci zawartych w opracowaniu można w praktyce opracować szczegółowe instrukcje postepowania na poszczególnych stanowiskach pracy w szpitalach, tym bardziej, że podręcznik zawiera także dane na temat bezpieczeństwa i higieny pracy. Dodatkowym walorem tego opracowania jest ustęp, który zawiera adekwatne do treści, międzynarodowe normy". Prof.. dr hab.. n . med.. Piotr Heczko.
SPIS TREŚCI
ROZDZIAŁ PIERWSZY Zakażenia szpitalne. ROZDZIAŁ DRUGI Dezynfekcja jako jeden z elementów w zapobieganiu zakażeniom szpitalnym. ROZDZIAŁ TRZECI Sterylizacja jako jeden z elementów w walce z zakażeniami szpitalnymi. ROZDZIAŁ CZWARTY Standardy sterylizacji w placówkach służby zdrowia. ROZDZIAŁ PIĄTY Główne standardy higieny szpitalnej w profilaktyce zakażeń szpitalnych. PIŚMIENNICTWO. ANEKS 1. ANEKS 2.


« wstecz

Koszyk jest pusty

Nowości Indeks wg autorów Książki naszego wydawnictwa Indeks w porządku alfabetycznym
48.00 zł

84.00 zł

30.00 zł
21.00 zł

48.00 zł

50.00 zł

Odwiedziny strony: 1 Copyright by FZP Wykonanie: MCG.pl