Januszkiewicz A.
Tytuł: Nadciśnienie tętnicze. Zarys patogenezy, diagnostyki i leczenia
Autor: Januszkiewicz A.
Wydawca: Medycyna praktyczna
Wydanie: I
Rok wydania: 2002
Liczba stron: 352
Format: B-5
Okładka: twarda
CENA: 50.00 zł
OPIS POZYCJI
Postępy nauk podstawowych, a zwłaszcza nowe zbobycze genetyki, biochemii klinicznej i farmakologii, otworzyły nowe perspektywy także dla nauk klinicznych, stwarzając lekarzom coraz większe możliwości diagnostyczne i lecznicze. Wskazały one jednak także na nowe potrzeby i postawiły nowe wymagania.

Obecne wydanie Nadciśnienia tętniczegowychodzi naprzeciw tym potrzebom. Autor zaprezentował w nim najważniejsze zdobycze zdobycze ostatnich lat, co nadaje książce szczególny walor aktualności. Została ona wzbogacona o nowe rozdziały, a znajdujące się już w poprzedniej wersji zostały rozszerzone i uzupełnione nowymi informacjami. Dotyczy to zwłaszcza patogenezy nadciśnienia tętniczego, jego aktualnej klasyfikacji i postępów w zakresie pomiarów ciśnienia krwi oraz innych metod diagnostycznych. Rozdziały dotyczące leczenia zostały wzbogacone o omówienia nowych grup i nowych generacji leków hipotensyjnych, a także o wyniki prowadzonych ostatnio programów badawczych, które wywarły szczególnie duży wpływ na strategię leczenia hipotensyjnego w ostatnich latach.

Książka adresowana jest przede wszystkim do lekarzy pierwszego kontaktu, ale stanowi również wartościową lekturę dla specjalistów, lekarzy praktyków, a także studentów starszych lat medycyny.

prof. dr hab. med. Marek Sznajderman

SPIS TREŚCI
Podstawy patofizjologiczne
Badanie Chorego na nadciśnienie tętncze
Podział nadciśnienia tętniczego
Leczenie nadciśnienia tętniczego


« wstecz

Koszyk jest pusty

Nowości Indeks wg autorów Książki naszego wydawnictwa Indeks w porządku alfabetycznym
30.00 zł

237.00 zł

59.00 zł
21.00 zł

16.00 zł

48.00 zł

Odwiedziny strony: 1 Copyright by FZP Wykonanie: MCG.pl