nasz sklep

o nas

działania

kontakt

Przekazanie darów odbyło się w Domu Studenckim "Atol" Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. W akademiku tym mieszka ponad 100 studentów z Ukrainy, uczących się m.in. w Krakowskiej Akademii im. A.F.Modrzewskiego, Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie oraz Uniwersytecie Jagiellońskim. 

Po wybuchu wojny, do wielu studentów przybyły rodziny szukające schronienia w Polsce. Zakup świątecznej żywności przez Fundację Zdrowia Publicznego był możliwy dzięki wsparciu naszych działań charytatywnych przez  firmę Elektror Airsystems sp z o.o. W przekazaniu darów, oprócz przedstawicieli naszej Fundacji wzięła udział Pełnomocniczka Rektora Krakowskiej Akademii im.A.F. Modrzewskiego ds. pomocy studentom z Ukrainy, pani Prof. KAAFM dr hab. Julia Stanek.

 

 

Pyszności dostarczyła Piekarnia "Buczek" z Krakowa oraz Zakłady Mięsne "Kołdras" z Proszówek. 

Studentom i ich rodzinom, pomimo trudnego dla nich czasu, z okazji rozpoczynających się w kościele prawosławnym Świąt Wielkanocnych, życzymy nadziei, radości i wiary w lepszy czas.

30 listopada 2022

Świąteczne dary dla studentów z Ukrainy

Na ręce studentów pochodzących z Ukrainy, którzy kształcą się w Krakowie przekazaliśmy świąteczne dary w postaci m.in. pieczywa, ciast wielkanocnych, żurku, wędlin i innych smakołyków.