nasz sklep

o nas

działania

kontakt

30 listopada 2022

Trzecia edycja charytatywnego kalendarza "Lekarze jak z bajki" już niedługo...

Lekarze pochodzący z Ukrainy oraz medycy pracujący na rzecz ochrony zdrowia obywateli Ukrainy   - będą bohaterami trzeciej edycji kalendarza "Lekarze jak z bajki" wydawanego przez Fundację Zdrowia Publicznego i Teatr Groteska.
 
W trzeciej edycji kalendarza "Lekarze jak z bajki" wcielą się m.in. dr Sletvana Hurina - rezydentka pediatrii ze Szpitala im.S.Żeromskiego w Krakowie, dr Stanislav Ilchenko z oddziału kardiologii Szpitala w Myszkowie, prof. Jerzy Wydmański z Narodowego Instytutu Onkologii w Gliwicach, który wraz z synem stworzył portal "Lekarze dla Ukrainy", a także prof. Dominika Dudek - kierownik Kliniki Psychiatrii Dorosłych Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie zaangażowana osobiście w pomoc ukraińskim rodzinom przebywającym w Polsce oraz wspierająca ośrodki psychiatryczne we Lwowie, dr Mariia Rybak, która po ucieczce z okupowanego Irpienia wraz z 6-letnim synem odlazła pomoc i wsparcie w przychodni Ratmedica w Trzcianie k. Bochni.
 
Gościem specjalnym tegorocznej edycji będzie dr Marianna Mirczyk - lekarka z Ukraińsko - Polskiego Centrum Serca we Lwowie, która na sesję zdjęciową przyjedzie prosto z Ukrainy.
Na planie fotograficznym kalendarza medycy przebrani w specjalne kostiumy przeniosą się w bajkowe plenery ze spektakli m.in. "Aksamitny królik", "Kto pocieszy pechowego nosorożca" oraz "Cudowna lampa Aladyna"  .
Autorem zdjęć do kalendarza jest krakowski fotograf Bartosz Siedlik we współpracy z Mateuszem Sibikiem, a grafikiem Maciej Schumacher.
 
Nad artystyczną stroną kalendarza czuwają Małgorzata Zwolińska i Adolf Weltschek z Teatru Groteska.
Wydawcą kalendarza jest Fundacja Zdrowia Publicznego we współpracy z Teatrem Groteska, a partnerami kalendarza są Szpital im. Żeromskiego w Krakowie, Stowarzyszenie Wolontariatu św. Eliasza, Stowarzyszenie im. Inspektora Marka Woźniczki oraz Centrum Młodzieży im. dr. Henryka Jordana i Wodociągi Miasta Krakowa.
 Dochód z internetowej sprzedaży kalendarza przeznaczony zostanie na pomoc materialną placówką medycznym na Ukrainie.
 
W ramach poprzedniej edycji kalendarza "Lekarze jak z bajki" do małopolskich szpitali zakupionych zostało ponad 20 tysięcy maseczek ochronnych typu fp2, które Fundacja Zdrowia Publicznego przekazała m.in. do Szpitala Specjalistycznego im. św. Ludwika w Krakowie, Centrum Onkologii w Krakowie, Szpitala MSWiA w Krakowie oraz Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.